Boxy kwiatowe - niezastąpiony prezent na święta

Kiedy zbliżają się święta każdy z nas zastanawia się jaki prezent wybrać dla bliskich osób. Niejednokrotnie, wybór upominku na gwiazdkę lub mikołajki jest dość kłopotliwy i spędza nam sen z powiek. Jeśli nadal nie masz pomysłu, co podarować na święta swoim rodzicom, rodzeństwu, dziadkom lub chłopakowi, czy dziewczynie - wybierz flower boxy! Kwiaty idealnie sprawdzą się na każdą okazję - urodziny, imieniny, uroczystości rodzinne lub kościelne oraz święta. Zaskocz swoich bliskich oryginalnym prezentem w postaci boxów kwiatowych, a zobaczysz na ich twarzach radość, wdzięczność i oczarowanie. Na stronie Rose de Chateau znajdziesz piękne kompozycje kwiatowe, które podbiją Twoje serce.

Co to są boxy kwiatowe?

Box kwiatowy to innymi słowy pudełko kwiatów. Stają się one popularnym zamiennikiem zwykłych bukietów kwiatowych. Tworząc box kwiatowy na przeszkodzie nie stoją żadne ograniczenia w kwestii jego kompozycji. Możesz zażyczyć sobie flowebox z jakiegokolwiek rodzaju kwiatów, w jakimkolwiek pudełeczku. Każdy klient znajdzie coś dla siebie. Nie zapominajmy jednak, że odpowiednio dobrany rodzaj kwiatów oraz kolor, w połączeniu ze stosownym pudełkiem sprawi, że uzyskamy zadowalający efekt, który zaskoczy każdego. 

W kwiaciarniach dostępne są rozmaite kształty i rozmiary boxów kwiatowych. Wyróżnić możemy pudełka okrągłe, kwadratowe lub w kształcie serca. Do wyboru mamy flower box z jednym kwiatem lub z całym, wielkim bukietem. 

Najbardziej klasyczną i elegancką kompozycją boxów kwiatowych są z pewnością czerwone róże. Niemniej jednak, flower boxy składające się z mieszanych kwiatów również cieszą się wielką popularnością. Często zdarza się, że są one robione z kwiatów sezonowych. Innymi kwiatami, z których często tworzy się boxy kwiatowe są peonie, tulipany, słoneczniki oraz goździki. Wybierając prezent na święta, możesz zdecydować się na flower box z żywych lub sztucznych kwiatów. I jeden i drugi rodzaj ma swoich zwolenników. W flower boxach składających się z żywych kwiatów najważniejsza jest mokra gąbka florystyczna ze specjalnymi dodatkami przedłużającymi trwałość roślin. Dzięki niej układanie kwiatów staje się o wiele prostsze, natomiast jej głównym zadaniem jest dostarczenie wody kwiatom w flower boxie. Sztuczne kwiaty w boxach kwiatowych nie potrzebują mokrej gąbki, gdyż nie wymagają nawadniania. 

Boxy kwiatowe na specjalne okazje i święta

Boxy kwiatowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Oczarowani są nimi zarówno sami floryści, jak i klienci. Są idealnym prezentem na wiele okazji. Boxy kwiatowe można podarować na przeprosiny, jako wyraz wdzięczności lub w ramach podziękowania. Sprawdzą się one w każdej sytuacji. Boxy kwiatowe uświetnią również niejedną dekorację. Bez względu na to czy będzie to weselny, czy wigilijny stół -flower boxy dodadzą uroku i wprowadzą cudowny nastrój. Zbliżają się święta, więc jeśli nie masz pomysłu na prezent, a chcesz podarować coś oryginalnego i niezapomnianego, to box kwiatowy okaże się strzałem w dziesiątkę. Obdarowując nim ukochaną osobę, masz pewność, że jej oczekiwania zostaną spełnione. 

Boxy kwiatowe można także podarować Młodej Parze w ramach gratulacji. Niejedna kobieta marzy o pięknym, efektownym bukiecie. Obdarowując swoją drugą połówkę flower boxem z okazji Dnia Kobiet, masz gwarancję, że będzie usatysfakcjonowana. Taki upominek wzbudzi nieopisaną radość w oczach każdej mamy i babci. 

 Boxy kwiatowe - niezastąpiony prezent na święta

Oryginalne dekoracje dzięki boxom kwiatowym

Bez wątpienia kwiaty w pudełku są cudowną i długotrwałą ozdobą wnętrz. Ze względu na swoją urzekającą, nietuzinkową estetykę udekorują niejedno mieszkanie. Boxy kwiatowe możemy również zauważyć jako dekoracje w hotelach, recepcjach lub witrynach sklepowych. Z ich pomocą jesteśmy w stanie udekorować nawet salę weselną! Flower boxy będą pięknie prezentowały się na weselnych stołach. Stabilne pudełka nie przewrócą się, a kompozycje kwiatowe nadadzą sali wyjątkowego charakteru. 

Jak dbać o boxy kwiatowe?

Flower boxy nie wymagają zbyt dużej opieki. Sposób ich pielęgnacji jest łatwy i nie zabiera zbyt dużo czasu. Aby zadbać o boxy kwiatowe w należyty sposób nie wolno trzymać ich w pobliżu kominków, kaloryferów, czy innych urządzeń wydzielających ciepło. Wysoka temperatura sprawia, że kwiaty więdną. Co jakiś czas należy uzupełniać wodą mokrą gąbkę stanowiącą podstawę flower boxa - dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się naszymi kwiatami. 

Prezent na święta w postaci boxów kwiatowych to niesamowity, oryginalny i elegancki prezent. Osobą, którą nim obdarujesz, poczuje się doceniona i wyróżniona.